Silke екран Етикета машина за печатење

Краток опис:


 • ФОБ Цена: ПРЕГОВОРИТЕ
 • MOQ: 1 СЕТ
 • PORT: ШАНГАЈ
 • Рок на плаќање: L/C, T/T
 • детали за производот

  Тагови производ

  Automatic Servo Control Multi-Color Screen Label Printing Machine XH-300

  Со механизам, електрична енергија и пневматика интегриран со PLC логичкото програмирање. човек-машина интерфејс работат. И донесува серво мотор контрола, се вози побрзо, стабилна, точни, со цел да се зголеми производството и да се направи квалитет на печатење е подобро. Етикети машина отпечатоци, со процесот печатење на екран, на ди erent меки материјали лента автоматски. Како печатени етикети се карактеризираат со висока густина мастило, добра стабилност, висока покриеност со мастило и прецизна регистрација, машината е особено погоден за печатење на
  материјали со темно дно боја и за голема површина солидна печатење. Тоа е висока е ефикасна машина за печатење на етикети.

   

  XH-300 with Infrared Drying

  • Комбинација на стандард сушење на топол воздух печка и инфрацрвени високи температури сушење печка е задолжително
  • инфрацрвена висока температура печка за сушење се користи за сушење на обични и топлина во собата температура inks.The максимум може да достигне 170 ℃
  • Должината на машина ќе се зголеми од 754mm кога една висока температура печка за сушење е опремена

   

  Технички Параметар

  Модер Печатење област
  (мм)
  брзина на печатење печатење во боја Сува моќ
  (секоја боја)
  Вкупна моќност (3color) (LxWxH m)
  XH-300 Automatic 490 × 280 Max.1500prints / h 1to6 бои 220V / 3kw Сушење на енергија + 3.75kw 11.6 × 1.2 × 1.3
  XH-300 IR Drying 490 × 280 300-900prints / h 1to6 бои 220V / 4.8kw Сушење на енергија + 3.75kw 11.6 (+ 0.75 / една печка) x1.2 × 1.3

   

   

   
 • Претходно:
 • Следно:

 • Испратете ја вашата порака:

  Прашање Сега
  • * CAPTCHA: Ве молиме изберете клучни

  Поврзани производи

  Прашање Сега
  • * CAPTCHA: Ве молиме изберете знаме

  Прашање Сега
  • * CAPTCHA: Ве молиме изберете куќа